Storyvillen kaikki tulevat ohjelmat

Ohjelmalista näyttää ajantasaisen ohjelmavaraustilanteen ja aikataulut.

Kesäkuu

Ma25Kesä19:00Claes Andersson & Pentti MutikainenStoryville Terrace19:00

Ti26Kesä19:00Roots Tuesday with Esa ElorantaStoryville Terrace19:00

Ke27Kesä19:00StorypianosStoryville Terrace19:00

To28Kesä19:00Nat NewbornStoryville Terrace19:00

Pe29Kesä19:00Milo & MosesStoryville Terrace19:00

Pe29Kesä22:00Jo' Buddy & Down Home King III feat. Nieminen & HurskainenStoryville Music Club22:00

La30Kesä19:00Bryn JonesStoryville Terrace19:00

La30Kesä22:00Polaris Celebration BandStoryville Music Club22:00

Heinäkuu

Ma02Heinä19:00Riitta Paakki & Pentti MutikainenStoryville Terrace19:00

Ti03Heinä19:00Roots TuesdayStoryville Terrace19:00

Ke04Heinä19:00StorypianosStoryville Terrace19:00

To05Heinä19:00Kai LammervoStoryville Terrace19:00

Pe06Heinä19:00Jaska Harjula DuoStoryville Terrace19:00

Pe06Heinä22:00Gunhild Carling and Carling Family (SWE)Storyville Music Club22:00

Pe06Heinä23:45Nat Newborn TrioStoryville Music Club23:45

La07Heinä19:00GimerStoryville Terrace19:00

La07Heinä22:00Gunhild Carling and Carling Family (SWE)Storyville Music Club22:00

La07Heinä23:45Nat Newborn TrioStoryville Music Club23:45

Ma09Heinä19:00Riitta Paakki & Pentti MutikainenStoryville Terrace19:00

Ma09Heinä19:00Roots TuesdayStoryville Terrace19:00

Ke11Heinä19:00StorypianosStoryville Terrace19:00

To12Heinä19:00Sergio Bastos (BRA)Storyville Terrace19:00

Pe13Heinä19:00GimerStoryville Terrace19:00

Pe13Heinä22:00Frim-Fram Quartet with special guest Knucklebone OscarStoryville Music Club22:00

La14Heinä19:00Sergio Bastos (BRA)Storyville Terrace19:00

La14Heinä22:00Steve Guyger (USA) & Tomi Leino TrioStoryville Music Club22:00

Ma16Heinä19:00Riitta Paakki & Pentti MutikainenStoryville Terrace19:00

Ma16Heinä19:00Roots TuesdayStoryville Terrace19:00

Ke18Heinä19:00StorypianosStoryville Terrace19:00

To19Heinä19:00Little ”Willie” Mehto & Ykä Putkinen DuoStoryville Terrace19:00

Pe20Heinä19:00Seppo Hovi & Pekka SarmantoStoryville Terrace19:00

Pe20Heinä22:00Maisteri T. (FIN) & Darkest White Soul (SWE)Storyville Music Club22:00

La21Heinä19:00Tessa Virta DuoStoryville Terrace19:00

Ma23Heinä19:00Roots TuesdayStoryville Terrace19:00

Ma23Heinä19:00Riitta Paakki & Pentti MutikainenStoryville Terrace19:00

Ke25Heinä19:00StorypianosStoryville Terrace19:00

To26Heinä19:00Alan Matheson/Wade Mikkola DuoStoryville Terrace19:00

Pe27Heinä19:00Juli Wood/Alan Matheson/Wade Mikkola TrioStoryville Terrace19:00

La28Heinä19:00Juli Wood/Petri Krzywacki DuoStoryville Terrace19:00

La28Heinä22:00Wade Mikkola Quintet feat. Alan Matheson (CAN) + Juli Wood (USA)Storyville Music Club22:00

La28Heinä22:00Spirit Of New Orleans featuring Leroy Jones (USA)Storyville Music Club22:00

Ma30Heinä19:00Roots TuesdayStoryville Terrace19:00

Ma30Heinä19:00Riitta Paakki & Pentti MutikainenStoryville Terrace19:00

Elokuu

Ke01Elo19:00StorypianosStoryville Terrace19:00

To02Elo19:00Seppo Hovi & Pekka SarmantoStoryville Terrace19:00

Pe03Elo22:00Rock 'n' Roll Cruising - Miki Lamarr & Rock-OlaStoryville Music Club22:00

La04Elo19:00Kai LammervoStoryville Terrace19:00

La04Elo22:00Jussi & The BoysStoryville Music Club22:00

Ma06Elo19:00Claes Andersson & Pentti Mutikainen & Reiska LaineStoryville Terrace19:00

Ma06Elo19:00Roots TuesdayStoryville Terrace19:00

Ke08Elo19:00StorypianosStoryville Terrace19:00

To09Elo19:00Nat NewbornStoryville Terrace19:00

Pe10Elo19:00GimerStoryville Terrace19:00

La11Elo19:00Milo & MosesStoryville Terrace19:00

Ma13Elo19:00Roots TuesdayStoryville Terrace19:00

Ma13Elo19:00Claes Andersson & Pentti Mutikainen & Reiska LaineStoryville Terrace19:00

Ke15Elo19:00StorypianosStoryville Terrace19:00

To16Elo19:00Petsku Lemström 2Storyville terrace19:00

Pe17Elo19:00Bryn JonesStoryville Terrace19:00

Pe17Elo22:00Spirit Of New Orleans featuring Leroy Jones (USA)Storyville Music Club22:00

La18Elo22:00Spirit Of New Orleans featuring Leroy Jones (USA)Storyville Music Club22:00

Ma20Elo19:00Claes Andersson & Pentti Mutikainen & Reiska LaineStoryville Terrace19:00

Ma20Elo19:00Roots TuesdayStoryville Terrace19:00

Ke22Elo19:00StorypianosStoryville Terrace19:00

La25Elo19:00Tessa Virta DuoStoryville Terrace19:00

La25Elo21:00RootsEspa AfterPartyStoryville Club21:00

Ma27Elo19:00Roots TuesdayStoryville Terrace19:00

Ma27Elo19:00Claes Andersson & Pentti Mutikainen & Reiska LaineStoryville Terrace19:00

Ke29Elo19:00StorypianosStoryville Terrace19:00

To30Elo19:00Bryn JonesStoryville Terrace19:00

Syyskuu

La01Syys19:00GimerStoryville Terrace19:00

Pe28Syys22:00Ben Waters Band (UK)Storyville Music Club22:00

La29Syys22:00Ben Waters Band (UK)22:00

Lokakuu

Pe19Loka22:00Ben Waters Band (UK)Storyville Music Club22:00

La20Loka22:00Ben Waters Band (UK)Storyville Music Club22:00

Pe26Loka22:00Howard Fishman and The Biting Fish Brass Band (USA)Storyville Music Club22:00

La27Loka22:00Howard Fishman and The Biting Fish Brass Band (USA)Storyville Music Club22:00

Marraskuu

Pe23Marras22:00Reine Rimón & Her Hot Papas feat. Gregg Stafford (USA)Storyville Music Club22:00

La24Marras22:00Reine Rimón & Her Hot Papas feat. Gregg Stafford (USA)Storyville Music Club22:00

Kalenteri näyttää tällä hetkellä varatut esiintyjät, muutokset mahdollisia. Oikeudet muutoksiin pidätetään.

Tilaa uutiskirje

Pysy ajan tasalla tapahtumista ja parhaista tarjouksista!

Kiitos tilauksesta!

X